دانستنی های پارکور فری رانینگ

3 ديدگاه

میان ورزشکار های ایران سوالات بسیار زیادی در مورد پارکور فری رانینگ وجود دارد که شامل موارد زیر میباشد و در این صفحه قصد داریم برای درک بهتر و معرفی کامل این ورزش ابتدا پارکور فری رانینگ را معرفی کنیم و بعد بریم سراغ سوالات پر تکرار. ورزش پارکور فری رانینگ سال هاست جزو ورزش های پر هیجان و محبوب میان جوانان است.

 • پارکور فری رانینگ چیست؟
 • پارکور و فری رانینگ دو سبک جدا هستند؟
 • منظور از فری رانینگ چیست؟
 • پارکور سبک خطرناکی است؟
 • فرق بین پارکور و فری رانینگ چیست؟

معرفی ورزشی پارکور فری رانینگ

اولین احساسی که با دیدن حرکات زیبای پارکور فری رانینگ دست میدهد ترس و هیجان است. ورزش پارکور فری رانینگ برای اولین بار در کشور فرانسه توسط سباستین فوکان پایه گذاری شد. تفاوت پارکور و فری رانینگ بسیار ظریفی است. فری رانینگ به معنی دوی آزاد است ولی در پارکور ورزشکار سعی دارد از موانع با سرعت و خلاقیت عبور کند اما در فری رانینگ دونده ها با استفاده از حرکات اکروباتیک خلاق رقابت می کنند. سبک ورزشی پارکور فری رانینگ دو سبک یا ورزش جدا نیستند 

اجرا حرکات پارکور فری رانینگ

 حرکات پارکور فری رانینگ را میتوان به صورت جداگانه اجرا کرد اما زیبایی آنها در کنار هم تاثیر گذار است و متاسفانه برخی از ورزشکاران پارکور این گونه فکر نمیکنند و اصول واقعی پارکور فری رانینگ رارعایت نمیکنند. حرکات این ورزش بسیار سخت و پرهیجان است و در حین تمرینات آب زیادی از بدن کم میشود پس ورزشکاران پارکور باید به طور منظم از آب آشامیدنی و یا از نوشیدنی های ورزشی جایگزین آب سالم استفاده کنند که یکی از این نوشیدنی ها دتاکس واتر و او ار اس نام دارد.

تسلط در پارکور

افراد پارکور کار بر این باور هستند که موانع را باید به ساده ترین و سریعترین روش رد کنند و این روش باعث هماهنگی عصب-عضله و قدرت تصمیم گیری بهتر همچنین رشد اعتماد به نفس میشود. تمرینات پارکور خارج از باشگاه یا محیط های امن بسار خطرناک است ، گرچه ورزش پارکور جزو ورزش های خیابانی به حساب می آید و حس هیجان بیشتری نسبت به ورزش ژیمناستیک دارد.

لباس پارکور فری رانینگ

ورزش خیابانی پارکور فری رانینگ لباس سازمانی خاصی مثل سایر سبک های ورزشی ندارد اما سبک لباس پوشیدن اکثر پارکور کار ها لباس های لش و گشاد است که سبک منحصر به فردی میان تمامی ورزش های دنیاست اما به این دلیل نیست که حسما باید با لباس های لش یا گشاد تمرین کنند. طرز پوشش در ورزش پارکور کاملا اختیاری است و این موضوع یک ویژگی به شمار میرود.

تمرینات صحیح پارکور فری رانینگ

این سبک ورزشی ترکیبی از دویدن ، پریدن ، حرکات اکروبات ، رد کردن موانع است که اصول اصلی آنها طی کردن مسیر از مبدا تا مقصد به سریع ترین و زیباترین شکل ممکن است. این ورزش بسیار هیجان انگیز و زیبا است و آسیب های بسیار زیادی هم به همراه دارد پس هنگام تمرین احتیاط کنید و از مکان های تمرینی مناسب ترجیحا باشگاه استفاده بفرمایید

منظور از فری رانینگ چسیت؟

فری رانینگ به ورزشی گفته می شود که با دویدن باید از موانع حرفه ای و زیبا عبور کرد. در فری رانینگ از حرکات آکروباتیکد برای عبور موانع استفاده می شود. در فری رانینگ ورزشکاران حرکات را به صورت خیابانی تمرین میکنند و کمتر کسی است که برای تمرین حرکات به باشگاه برود ، ورزش فری رانینگ عملا بسیار خطرناک است و هر لحظه امکان آسیب دیدگی وجود دارد. بهترین راه برای جلوگیری از آسیب های فری رانینگ استفاده از باشگاه و تجهیزات ایمنی است.

فرق بین پارکور و فری رانینگ چیست؟

تفاوت پارکور و فری رانینگ بسیار ظریف است ولی با وجود تفافت هایی که دارند باعث تکمیل شدن یک دیگر می شوند. تفاوت پارکور و فری رانینگ در رد کردن موانع است ، ورزش کار در پارکور موانع را به سریع ترین و ساده ترین شکل ممکن رد می کند اما در فری رانینگ موتنع را با خلاقیت به زیبا ترین شکل ممکن رد میکند. تنها تفاوت این دو همین است اما به این معنی نیست که ورزش پارکور فری رانینگ از یک دیگر جدا هستند بلکه این دو سبک در کنار هم کامل هستند.

3 ديدگاه

 1. 1401/12/19

  free sex dating sites online live dating free sites local dating
  sites free free meeting online

 2. […] اما نکته ای که وجود دارد این است که ژیمناستیک مانند ورزش پارکور فری رانینگ خیابانی نیست و تمامی تمرینات آن درون باشگاه با استفاده از […]

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

❤تخفیف ویژه سایت❤

دوره آموزش تریکینگ

دوره آموزش تریکینگ

دوره آموزش نانچیکو حرفه ای

دوره آموزش نانچیکو

ثبت بیوگرافی ورزشی

ثبت بیوگرافی ورزشی برای ورزشکاران ایرانی در گوگل

برای ثبت بیوگرافی ورزشی خود تنها کافیست روی دکمه ثبت بیوگرافی کلیک کنید و برای خود یک بیوگرافی کامل در گوگل ثبت کنید!