دوره آموزش تریکینگ

آخرین بروزرسانی: 1401/06/02

دوره جامع آموزش تریکینگ

در دوره جامع آموزش تریکینگ حرکات به صورت تخصصی و به زبان ساده در وب سایت ew camp توضیح داده شده تا شما عزیزان به راحتی بتوانید به صورت آنلاین آموزش تریکینگ را  مشاهده کنید. تریکینگ ورزش رزمی در قالب نمایشی می باشد که حرکات آن بسیار زیبا و هیجان انگیز است.

آموزش تریکینگ "راند و هوک"

شروع کار ما با ضربات راند و هوک تریکینگ است . راند و هوک پایه و اساس تمام کار های یک تریکر هستند و تا آخر مسیر همراه شما ست. نقطه صفر تریکینگ با این دو ضربه پا شروع می شود و تمام ضربات پا با اجرای یکی یا هر دوی آنها به پایان می رسد. همچنین در اکثر آکروباتها چه به هدف آموزش و چه به هدف استایل بخشیدن و متنوع کردن آنها از راند و هوک استفاده میشود .

آموزش تریکینگ "چرخ و فلک"

دومین حرکتی که در آموزش تریکینگ یاد می گیریم از دسته آکروبات تریکینگ می باشد و از اینجا شروع به حرکت کردن در محور های مختلف چرخشی می کنیم . چرخ و فلک یا کارت اولین ستاپ شماست که از آن برای اجرای حرکات اصلی استفاده می کنیم .

آموزش تریکینگ "تورنادو"

حرکت تورنادو : حالا نوبت رسیده است اولین استفاده را از ضربه پا راند که در قسمت یک یاد گرفتیم ببریم. اولین ضربه پای محور تریکینگ از خانواده ی راند ها می باشد که به شدت ساده اما در عین حال زیبا و کاربردی است و به همراه خودش حرکات متنوعی را برای شما ایجاد می کند.

آموزش تریکینگ "پیچ"

حرکت پیچ از چرخ و فلک نشات می‌گیرد و به نوعی می‌توان گفت که پیشرفته شده حرکت چرخ و فلک است. مهارت دِرو و شلاقی که این حرکت به شما یاد می‌دهد می‌تواند بدنسازیِ بسیار خوبی برای تقویت قدرت انفجاری میان تنه شما باشد. همچنین خود حرکت پیچ سِتاپی است که اجازه اجرای حرکات فیلپی (پشتک و وارو) را با نیروی چند برابر به شما می‌دهد . حتی در تریکینگ می‌توان آن را پایه آشنایی شما با مهارت “پانچ کردن (کوبِش)” دانست که در سطح پیشرفته  در حرکات متنوعی از آن استفاده می‌شود.

آموزش تریکینگ "پاپ شوریکن"

حرکت پاپ شوریکن : این قسمت از دوره قدرت و انگیزه بالایی می‌طلبد! پس حتما با آمادگی و انگیزه  راسخی به مسیر خود ادامه دهید و کمی در پروسه  آموزش صبر پیشه کنید . هدف اول در این آموزش آشنایی شما با مهارت “پاپ” است که به “پانچ” شباهت دارد و دوم آشنایی با استایل شوریکن و محور لگن در این استایل است . چراکه استایل شوریکن در سطح پیشرفته از پرکاربردترین ها در پیشرفت دادن آکروبات های شماست . اما از زیبایی خود حرکت پاپ شوریکن غافل نشوید که خودش به تنهایی حرکت جذابی برای کومبو سازی است .

آموزش تریکینگ "باترفلای"

حرکت زیبای باترفلای : حالا می‌خواهیم از چرخ و فلکی که یاد گرفتیم حرکتی تریک آموزش ببینیم . حرکت باترفلای پیشرفته تر شده حرکت چرخ و فلک است . حرکتی که برخی آن را در دسته  ضربه پا و برخی دیگر در دسته  آکروبات می‌نامند . اما از آن جایی که سیر پیشرفت این حرکت در نهایت به سمت و سوی آکروبات می‌انجامد ما در تریکینگ آن را حرکتی آکروباتیک می‌دانیم . باترفلای از محور های مخصوص تریکینگ است . علاوه بر محور عمودی صفر درجه ضربات پا و محور ۱۸۰ درجه  فلیپ ها ، در تریکینگ محوری ۹۰ درجه افقی وجود دارد که حرکات بسیار متنوعی در آن جای گرفته اند و طبیعتا آشنایی با این محور از ملزومات یک تریکر می‌باشد. حرکت باترفلای کاربرد زیادی در حرکات نانچیکو دارد.

آموزش تریکینگ "مون کیک"

حرکت آکروباتیک مون کیک : مون کیک یا کیک‌دِمون اولین مرحله  ورود به سوئینگ ها (شوت ها) که از اساسی ترین مهارت های یک تریکر است، می‌باشد . تریکر ها معروفند به اینکه حرکات را فقط با یک دست و یک پا انجام می‌دهند و این یکی از بزرگترین عامل های پیشرفت تریکینگ و تریکر ها نسبت به سایر هنرهاست . قابل توجه است که در این ویدیو هم از مسیر ضربات پای راند و هوک و هم از مسیر آکروبات مثل چرخ و فلک می‌توان این حرکت را آموزش دید .

آموزش تریکینگ "اسکوت"

در این قسمت به حرکت اسکوت میپردازیم. حالا که وارد قسمت سوئینگ ها شدیم نیاز است تا به غیر از کارت سِتاپی یاد بگیریم تا متصل کننده دیگر حرکات شما به حرکات سوئینگی باشد . همچنین شتاب و پتانسیل لازم برای اجرای هرچه قوی تر حرکات به شما بدهد . اسکوت سِتاپی است که پتانسیل لازم برای حرکات متنوع تری نسبت به کارت را برای شما به ارمغان می‌آورد . چرا که با این سِتاپ شما قادر به اجرای هم حرکات دوپا “پاپ” و هم حرکات تک پا “سوئینگ” خواهید شد .

آموزش تریکینگ "فرانت"

خب وقت آن رسیده که میان این همه محور های متنوع تریکینگ کمی به ذهن خلاق خودمان استراحت بدهیم و در این مدتِ ریکاوریِ مغز و مهلت دادن به بدن برای آماده سازی و سازماندهی کردن حرکاتِ بشوید، حرکات پایه  آکروباتیک و فلیپ ها را آموزش ببینیم. حرکات فلیپ قطعا کمی زمان بر خواهند بود پس فرصت مناسبی است که در حین یادگیری آنها حرکات تریکی که تا به الان یاد گرفته اید را تمرین کرده و در ذهن خود سازماندهی کنید . اولین و ساده ترین فلیپ ، فرانت یا پشتک است . فقط کافی است خود را تصور کنید که در حال اجرای غلت جلو هستید اما با این تفاوت که به جای زمین ، در هوا غلت می خورید. بله هوا ! اما نگران نباشید برای این کار پله پله با شما در این آموزش همراه هستیم .

آموزش تریکینگ "نیم وارو"

مهمترین حرکت آکروباتیک از نظر من برای استفاده در تمام رشته ها نیم وارو است. حرکتی که به عصب‌ عضله بالایی نیاز دارد و تمام قسمت های بدن را درگیر خودش می کند . حرکتی که همزمان به انعطاف و قدرت انفجاری نیاز دارد و وقتی آموزش داده بشود می‌تواند بهترین بدنسازی حرکتی باشد. یعنی حداقل با روزی سه ست بیست تایی از این حرکت یک بدنسازی فول بادی خوب و کاربردی می‌توانید انجام بدهید و بدنتان را وحشی کنید . همچنین مهارتی انعطافی که این حرکت به شما می‌افزاید در بسیاری از حرکات تریکینگ قابل استفاده هست.

آموزش تریکینگ "وارو"

وارو یا بک فلیپ یا بک تاک از آکروبات های کاربردی است. حرکتی که دیگر نمی توان گفت مختص ژیمناستیک یا رشته های آکروباتیک است . وارو حرکتی است که به شدت قدیمی و جامع بین تمام انسان های خاص با استعداد بالا بوده . حرکتی که هر فردی به غیر از ژیمناست یا ورزشکار رشته های آکروباتیک ممکن است قدرت اجرای آن را داشته باشد . با یادگیری وارو شما برای ورود به محور کامل فلیپ ها و کاملا وارونه شدن در محور ۱۸۰ درجه آماده می‌شوید . و در حرکات بعدی و پیشرفته تر می‌توانید مهارت بالاتری را ارائه دهید . به زبان دیگر ، وارو پایه و در ورودی شما به حرکات اکروباتیک با محور کامل و فلیپ ها است.

آموزش تریکینگ "اریال"

در این مرحله می‌خواهیم حرکت چرخ و فلک یا کارت و حرکت باترفلای را به بالاترین سطح خود برسانیم . حرکت اریال یا عرب که در واقعا همان اجرای حرکت چرخ و فلک بدون دست است از حرکات فلیپ کامل می‌باشد. اما وجه تمایز این حرکت این است که از محور بغل می‌باشد . یعنی از پهلو اجرا می‌شود و به سمت پهلو حرکت می کند. این امر مغز شما را خلاق تر کرده و مهارت کنترل شما روی بدنتان را به شدت افزایش می دهد. چرا که محور جلو (فرانت) و محور عقب (وارو) بسیاری ساده و به طور عینی قابل درک هستند اما محور بغل برای مغز و چشم ما کمی پیچیده تر بنظر می‌آید . جدای از این ها حرکت اریال به شدت در تریکینگ مورد استفاده قرار می گیرد . هم خودش کاربردی است هم حرکات بسیار متنوع و جذابی پیرامون آن در تریکینگ ابداع شده اند و هم قدرت چرخ و فلک شما را بالا می برد. این حرکت برای اولین بار در رشته ورزشی ژیمناستیک ابداع شد.

آموزش تریکینگ "540 هایپر"

خب خب خب حالا می‌توان گفت که به بخش قدرتی و نیمه پیشرفته  تریکینگ رسیدیم. ضربه پای به شدت انفجاری و سنگین ۵۴۰ هایپر. این حرکت به قدرت بدنی بسیار بالایی نیاز دارد و با یادگیری آن رفته رفته این قدرت بدنی را به دست می‌آورید. این ضربه پای جذاب هم قدرت پاهای شمارا برای حرکات بعدی بالا می‌برد و هم خودش بسیار کاربردیست به نحوی که در سطوح حرفه ای ورزشکاران متعددی از آن برای جلوه بخشیدن به کومبو های خود استفاده می‌کنند . هرچند حرکتی و قدیمی است اما جاودان و نامیراست و همچنان خلاقیت ها و حرکات متعددی از آن ساخته می‌شوند.

آموزش تریکینگ "گینر فلش"

وقت قدرت بخشیدن و پیشرفت سوئینگ ها و محور آنها است . مون کیک در مقابل این حرکت بسیار ساده بنظر می‌رسد . حرکت گینر فلش یا چیت گینر فلش یا به طور کوتاه “گینر” ، بر پایه ی همان مون کیک بنا شده اما بعد از یادگیری وارو شما باید مون کیک را به سطح بالاتری برسانید و محور کامل به آن بدهید . گینر فلش کامل شده ی مون کیک با ترکیب کردن واروست . یک حرکت سوئینگی کامل در محور کامل که به شدت قدرت بدنی و سطح شما را بالا میبرد و همچنین دست شما در متنوع کردن و استایل بخشیدن و پیشرفت آن بازتر است .

آموزش تریکینگ "ایلوژن توئیست"

حرکت باترفلای از استایل های بسیار زیبا و زیادی برخوردار است . درک هرکدام از آنها به تقویت عصب‌ عضله و ذهنیت شما در تریکینگ کمک می کند و همچنین شما را برای بقیه استایل های تریکینگ آماده تر می‌کند. ایلوژن‌ توئیست یا باترفلای ایلوژن از اولین و زیباترین استایل های باترفلای است . و باز هم از آن دسته حرکاتی است که در سطوح پیشرفته همیشه استفاده می‌شود و هیچگاه تکراری نیست . اگر پاپ شوریکن خوبی بلد هستید و در باترفلای هم مهارت دارید شما کاملا برای این حرکت آماده هستید .

آموزش تریکینگ "بی توئیست"

وقت چرخیدن رسیده است! اولین حرکت توئیستی شما که درک بزرگی از توئیست و چرخیدن به شما می دهد و دومین استایل از حرکت باترفلای ، باترفلای توئیست که به اختصار بی توئیست نامیده می شود. پس از یادگیری این حرکت دیگر نگران بطر و کرک و حرکات چرخشی و توئیستی نباشید چراکه هم بدن و هم ذهن شما حالا آماده ی چرخیدن است . باترفلای را که قبلا یاد گرفته اید . همچنین بلدید دور خودتان یک دور ساده بچرخید . پس از همین دو مهارت ساده استفاده کنید و یک حرکت خفن به اسم بی توئیست را فرا بگیرید . شایان ذکر است که بی توئیست علاوه بر اینکه خودش حرکت کاربردی است و همچنین مهارت توئیست را به شما آموزش می دهد تا در سطوح بعدی از آن بهره ببرید . همچنین بی توئیست مانند کارت و اسکوت در سطح بالاتر میتواند برای شما حکم سِتاپ را بازی کند. پس این حرکت چند منظوره را از دست ندهید!

آموزش تریکینگ "کارت فول"

بعد از یادگیری بی توئیست و آشنایی با محور چرخش های تریکینگ  و همینطور کسب مهارت در اریال و وارو و آشنایی با محور فلیپ ها می توانیم به سادگی به اولین حرکت اصلی تریکینگ برسیم . با استفاده از سِتاپ کارت یا چرخ و فلک برای راحت تر کردن و شتاب گرفتن آماده  یادگیری بطر یا فول می‌شویم .

در این مرحله سطح جدیدی از حرکات به روی شما باز خواهد شد و وارد دنیای جدیدی از آکروبات های تریکینگ می‌شوید . با اعتماد به نفس و انگیزه ای دوچندان پیش بروید چرا که حالا آماده روبه رو شدن با هر حرکتی هستید و برای هر چیزی پایه  آن را آماده دارید.

محمد اداوی
(0)
3 نظرات
0 دانش آموز
1 دوره
های گایز ! محمد اداوی هستم ولی منو محمد آریان میشناسن 😉 ۹ سال سابقه ی کلی ورزشیم هست که با ژیمناستیک شروع شد به پارکور ، تریکینگ و رشته های فیتنس رسید و همچنان ادامه داره 😎 ۴ سال سابقه ی آموزش و ۳ سال فعال در جامعه ی حرفه ای تریکینگ 😈 یک دوره قهرمان کشوری 🥇 دو دوره نائب قهرمان کشوری 🥈 صاحب کمربند بهترین ضربه‌پای تریکینگ 🏆 داور و مربی رسمی درجه ۲ تریکینگ مربی رسمی درجه ۳ ژیمناستیک
دوره آموزش تریکینگ شامل ضربات پا و اکروبات مخصوص تریکینگ است که تمامی حرکات موجود در دوره به صورت تخصصی توضیح داده شده
با خرید دوره تا 20 روز دوره به صورت آنلاین در اختار شما عزیزان میباشد و میتوانید به صورت آناین از دوره استفاده بفرمایید
در صورتی که ویدئو ها قابل نمایش نباشند و پس از بررسی پشتیبانی ، بلی تمام هزینه به حساب شما واریز میشود.
این موضوع بستگی به خود شما دارد. قطعا علاقه به یادگیری تریکینگ داشته باشید و تمرینات خود را به صورت پیوسته انجام دهید قطعا پیشرت خواهید کرد.

نقد و بررسی‌ها

5 ستاره
3
4 ستاره
0
3 ستاره
0
2 ستاره
0
1 ستاره
0
5.0
3 امتیازات
 1. Ali

  استاد در منزل هم میشه انجام داد

 2. 09133342742

  سلام وقت بخیر من فقط چندتا از محصولات شما را می‌خوام اگه امکان داره نانچیکو حرفه ای وسانچیکو حرفه ای را از نظر ساخت محکم واستاندارد و همچنین اگه مقدور هست چوب بلند راهم نیاز دارم مچکرم 09********* شماره تماس بنده هست. مچکرم

 3. فریده

  عالی هستید استاد اداوی

  • ew camp

   ew camp

   از همراهی شما سپاسگزاریم

 4. ورزش رزمی تکواندو به همراه جزئیات | ورزش های رزمی | ew camp

  […] که باعث پیشرفت و افزایش خلاقیت در پومسه ابداعی می شود آموزش حرکات تریکینگ […]

 5. تریکینگ چیست؟ توضیحات کامل تریک | ew camp میخواهید بدانید؟ وارد شوید!

  […] و اجرا تکنیک های پیوسته را یک “کمبو” می نامند. آموزش تریکینگ از فردی به فرد دیگر بسیار دشوار و متفاوت است. برخی از […]

دیدگاه خود را بنویسید

❤تخفیف ویژه سایت❤

دوره آموزش تریکینگ

دوره آموزش تریکینگ

دوره آموزش نانچیکو حرفه ای

دوره آموزش نانچیکو

ثبت بیوگرافی ورزشی

ثبت بیوگرافی ورزشی برای ورزشکاران ایرانی در گوگل

برای ثبت بیوگرافی ورزشی خود تنها کافیست روی دکمه ثبت بیوگرافی کلیک کنید و برای خود یک بیوگرافی کامل در گوگل ثبت کنید!

Main Content